VIDEO/ Sheriff Tiraspol, învins de Inter Milano cu 1:3. Momentul când Sébastien Thill marchează unicul gol din acest meci

19 octombrie 2021, 23:57 Sport 273
Sheriff.  Sursa: FC SHERIFF

Au avut mai puțin noroc la meciul din această seară. Sheriff Tiraspol a fost învins de celebrul club Internazionale Milano, Italia, cu un scor de 1:3, fiind prima înfrângere în grupele Ligii Campionilor.

Scorul a fost deschis în prima repriză, în minutul 34, de jucătorul de la Inter Milano Edin Džeko, care a reușit să bată în poarta Sheriff Tiraspol.

Totuși, în cea de-a doua repriză, în minutul 52, Sébastien Thill de la Sheriff egalează scorul, fiind unicul gol din acest meci.

Fericirea, însă, nu a durat mult. La scurt timp, în minutul 57, Arturo Vidal reface scorul în 2:1, în favoarea Inter.

10 minute mai târziu, Sheriff mai scapă încă un gol de la Stefan de Vrij și face ca meciul să fie de 3:1.

Amintim că, Sheriff a fost neînvinsă de 10 meciuri în Liga Campionilor (8 victorii și 2 remize, golaveraj 18-3). Tiraspolenii au înregistrat cinci victorii consecutive, în toate competițiile, și a fost neînvinsă în ultimele 19 jocuri disputate.