VIDEO/ FC Sheriff s-a calificat în turul trei al Champions League. Tiraspolenii au trecut de NK Maribor cu un gol marcat în ultimele minute ale partidei

27 iulie 2022, 12:45 Sport 81
Sheriff Tiraspol.  Sursa: Facebook

Sheriff Tiraspol a învins NK Maribor cu scorul general 1-0 și s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

Echipa tiraspoleană și-a asigurat cel puțin participarea în grupele Europa Conference League. Unicul gol al partidei a fost marcat de către Momo Yansane pe finalul partidei, în minutul 88.

Campioana Moldovei va juca, în runda a treia, cu Viktoria Plzeň (Cehia). Partida tur va avea loc la stadionul Zimbru, pe 2 august, iar returul este programat pentru 9 august, în deplasare.