A decedat procurorul-șef al raionului Briceni, Ion Lozovan. Avea doar 44 de ani

6 decembrie 2022, 11:43 Justiție 904
Ion Lozovan.  Sursa: Procuratura Generală

Ion Lozovan, procuror-șef al Procuraturii raionului Briceni a decedat la vârsta de 44 de ani. Informația a fost confirmată de către Procuratura Generală într-o postare pe Facebook.

„Procuratura Republicii Moldova anunță cu tristețe, că la data de 5 decembrie 2022, la vârsta de 44 ani, s-a stins din viață Ion LOZOVAN, procuror-șef al Procuraturii raionului Briceni, lăsând în urmă multe regrete și lacrimi din partea colegilor.

Întregul colectiv deplânge trecerea în neființă a procurorului Ion LOZOVAN, exprimându-și sentimente de compasiune, sincere condoleanțe familiei, rudelor și tuturor celor care l-au cunoscut.

A fost o fire senină și prietenoasă, o personalitate de excepție, un iubitor de țară și de neam”, scrie Procuratura.


Anatol
publicat de:
Anatol Cibotari
Nu da pasărea din mână pe știrile false de pe gard! Urmărește-ne și pe Twitter pentru articole exclusive, știri și informații de ultimă oră.
 

Discuțiile Replica Media